0

Czółenka damskie

Buty odzwierciedlają osobowość i charakter kobiety, a nawet jej nastrój. Często zdarza się, że kobieta wybiera swój strój właśnie na podstawie butów. Mimo że buty to dodatek, podkreślający stopę, to właśnie on jest dopełnieniem całej kobiecej stylizacji. Kształt butów, ich kolor, a nawet materiał, z jakiego są wykonane oraz dodatki bardzo dużo mówią o kobiecie, dlatego podczas zakupu nie ma się co śpieszyć.

Większość kobiet wybierając buty, kieruje się estetyką i wygodą. Panie przez cały dzień muszą być w ciągłym biegu, dlatego buty, które noszą, muszą być po pierwsze wygodne, a po drugie funkcjonalne. Nie można zapominać, że buty muszą pasować także do codziennych zadań i obowiązków. Z tego powodu bardzo dużo kobiet decyduje się na czółenka, bo oprócz tego, że są wygodne, to przede wszystkim dodają kobiecości i seksapilu.

Oferta czółenek damskich jest bardzo szeroka. Czółenka możemy podzielić ze względu na ich kształt, obcas oraz strój, w który są wkomponowane. Jeśli chodzi o to ostatnie kryterium, to na przykład czółenka casualowe mają na celu wygodę, a eleganckie kilkucentymetrowe szpilki mają dodać atrakcyjności i powabu.

Klasyczne damskie czółenkacharakteryzują się zakrytymi palcami i piętą. Moda jednak się zmienia, dlatego coraz częściej można spotkać czółenka również z odsłoniętą piętą. Taki model stabilizuje piętę za pomocą paska umieszczonego z tyłu buta. Dużym powodzeniem cieszą się także eleganckie czółenka z wyciętymi bokami, zabudowaną piętą i paskami z przodu stopy.

Od wielu dekad damskie czółenka to symbol kobiecości. To nieodzowny element kobiecego stroju, szczególnie jeśli chodzi o stroje wizytowe i romantyczne wyjścia we dwoje. Czółenka na obcasie, potocznie nazywane szpilkami to oznaka elegancji, która podkręca ekstrawagancję.

Buty uważane są za kobiece lustro, ponieważ mówią wszystko o swojej posiadaczce. Powiedzenie, że buty świadczą o człowieku towarzyszy nam już od wielu lat, dlatego zawsze warto mieć to na uwadze.